Apartament wakacyjny — czym różni się od pokoju w hostelu?

Apartament wakacyjny — czym różni się od pokoju w hostelu?

Apartament wakacyjny — czym różni się od pokoju w hostelu?

Turyści, planując wyjazd na wakacje, w pierwszej kolejności szukają obiektu noclegowego, w którym będą mogli się zatrzymać. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz wymagań, na przykład takich jak bezpłatny parking, czy śniadanie w cenie, można zdecydować się na apartament wakacyjny, czy pokój w hostelu. Do wyboru są także domy wakacyjne, ale w tym artykule skupiamy się na dwóch pierwszych wariantach. Jaka jest różnica pomiędzy tymi opcjami? Na co warto się zdecydować? Czy apartament wakacyjny będzie lepszy niż pokój w hostelu?

Apartamenty wakacyjne

Apartamenty wakacyjne często porównywane są z małymi mieszkaniami. Najczęściej dostępne są one w dużych miastach i kurortach wakacyjnych, które odwiedzają liczni turyści. Takie porównanie wynika nie tylko z tego, że ma się do dyspozycji większy metraż, ale także poziom prywatności jest znacznie wyższy. Prawie jak we własnym mieszkaniu. W apartamentach są wydzielone sypialnie, salon, prywatna łazienka i miejsce do spożywania posiłków. Można również liczyć na różne udogodnienia, jak na przykład winda, sauna, czy piękne widoki z tarasu.

Oczywiście podobne warunki zapewniają domki letniskowe, ale są one mniej przytulne, co niewątpliwie wpływa na wypoczynek. Ponadto wśród różnych obiektów nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie są pewne różnice, które pojawiają się w standardzie wyposażenia, czy estetyce wykończenia. Niemniej jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze niż noclegi w pokojach, co z pewnością docenią osoby, które szukają maksimum prywatności. Apartament wakacyjny sprawdzi się także jako podczas wyjazdów służbowych. Wynajmowany on jest wtedy nie tylko przez kilkuosobowe grupy czy wycieczki, ale także osoby, które podróżują w pojedynkę.

Pokój w Hostelu

Nie każdego jednak stać na to, aby wynająć obiekt wyposażony w prywatną kuchnię, łazienkę, taras, czy szerokie spektrum innych udogodnień. Dlatego też popularnością cieszą się oferty pokoi w hostelach i hotelach. Poszczególne pokoje mogą różnić się od siebie wielkością, wyposażeniem, dostępem do prywatnej łazienki, czy liczbą łóżek. Z reguły jednak takie przestrzenie dla gości mają wspólne pomieszczenia do gotowania, kąpieli, czy spożywania posiłków.

Komfort mieszkania w obiekcie hotelowym, w którym ma się do dyspozycji pokój, zależy od tego, jaki panuje w nim standard. Określane to jest za pomocą popularnych gwiazdek. Jedna gwiazdka oznacza najskromniejszy pokój hotelowy, w którym goście mają do dyspozycji wszystkie podstawowe udogodnienia niezbędne do odpoczynku w nocy.

Pięć gwiazdek świadczy o najwyższej jakości wyposażenia, prywatnej łazience, czy dostępnie do telefonu w pokoju. Jeśli chodzi o hostele, ten standard nie będzie tak wysoki, ale za to będzie można spotkać innych wczasowiczów, nawiązać nowe znajomości, a przede wszystkim zapłacić mniej za nocleg.

Różnice między pokojami w Hostelu a wynajmem apartamentów wakacyjnych

Podstawową różnicą pomiędzy apartamentem wakacyjnym a pokojami w hostelu jest wielkość pomieszczeń. To oczywiście przekłada się na większą wygodę wypoczynku. Nierzadko goście w apartamentach do dyspozycji mają balkon lub taras. Ponadto apartamenty są lepiej urządzone i zapewniają więcej prywatności. Można również przygotowywać posiłki we własnej kuchni.

Takie wygody wiążą się jednak z wyższymi kosztami zakwaterowania. Obiekty typu hostel są zdecydowanie tańsze. Dostępne często są pokoje koedukacyjne, w których nocuje od kilku do kilkunastu wczasowiczów. To pozwala zawierać nowe znajomości i na interakcje społeczne, a na dodatek panuje wtedy również świetna atmosfera w pokoju.

Czy apartament wakacyjny jest lepszym wyborem?

To, czy wybierze się pokój w hotelu, hostelu, apartament wakacyjny, czy domek wakacyjny zależy w dużej mierze to tego, ile osób wyjeżdża. Dla większych grup zorganizowanych lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie nocleg w pokojach. Na apartamenty decydują się z reguły osoby wyjeżdżające pojedynczo lub rodziny, ponieważ preferują większą prywatność. Także i komfort oraz wygoda wypoczynku jest znacznie wyższa. Jeśli szukasz apartamentu na wynajem sprawdź naszą ofertę w Moon Hostel i zarezerwuj swój pobyt już dzisiaj!


Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 moonhostel.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.