Co robić wieczorem w Poznaniu?

Co robić wieczorem w Poznaniu?

Co robić wieczorem w Poznaniu?

Poznań — stolica Wielkopolski, piękne miasto, które przyciąga swoim klimatem nie tylko turystów z okolicy Poznania, ale także wielu studentów. Nocne życie w Poznaniu koncentruje się w dużej mierze na spędzaniu czasu w klubach, pubach i restauracjach. Najwięcej ich znajduje się oczywiście głównych arterii takich, jak Stary Rynek. Jeszcze przed zmrokiem wiele osób odwiedza Park Cytadela, gdzie można rozsiąść się na trawie i zrobić grilla. Dużą popularnością cieszy się Park Sołacki i nabrzeże Warty, gdzie można wybrać się na romantyczny spacer, czy też spotkać ze znajomymi. Co jeszcze można robić w Poznaniu?

Centrum poznania — puby, restauracje, bary

Poznań to miasto, które słynie z wielu klubów i pubów oraz barów. To także serce Wielkopolski, gdzie znajduje się historyczne Muzeum Armii Poznań i Brama Poznania na Ostrowie Tumskim. Po zmroku jednak miasto zmienia swoje oblicze, osoby, które spędzały czas na świeżym powietrzu i propagowały ideę aktywnego wypoczynku, przenoszą się na poznański Stary Rynek. Jest to świetne miejsce, dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami i posiadające nieopodal nawet Centrum Handlowe.

Wychodząc wieczorem do centrum Poznania, można skorzystać z szerokiej oferty klubów i pubów. Jednym z nich jest Piwna Stopa, gdzie można spróbować wielu różnych gatunków piw i zjeść przekąski. Miejscówka cieszy się dobrymi opiniami i recenzjami, więc tym bardziej warto wejść tam i przekonać się, czy faktycznie tak jest. Klimatycznym miejscem, które warto również odwiedzić Ministerstwo Browaru. Znajduje się tam duży ogródek, a goście mogą spróbować piw z najdalszych zakątków świata.

Kluby w stolicy wielkopolski

Poznań to miasto, które oferuje miejsca, w których można poznać jego historię, jak np. Muzeum Uzbrojenia, skorzystać z wodnej rozrywki, którą oferują Termy Maltańskie, czy też znaleźć się bliżej przyrody w Palmiarni Poznańskiej i Nowym ZOO. Największą jednak popularnością cieszą się nocne kluby w stolicy Wielkopolski.

Cuba Libre Social Club to nie tylko miejsce, w którym można posłuchać latynoskiej muzyki. W drugiej sali odbywają się również imprezy techno, a przy barze można spróbować autorskich koktajli z rumem. Poznański klub TAMA to jedna z najbardziej wyrafinowanych przestrzeni klubowo-koncertowych w Poznaniu. Zabytkowe wnętrze o powierzchni jednego kilometra kwadratowego co weekend odwiedzają fani muzyki elektronicznej. Wymieniając kluby w Poznaniu nie można nie wspomnieć o Pacha. To miejsce, w którym poza muzyką odbywają się także pokazy laserowe.

Gdzie nocować w centrum miasta?

Bez względu na to, czy chce się zobaczyć Jezioro Maltańskie, panoramę Poznania, znajdujący się nieopodal Wielkopolski Park Narodowy, czy też wybrać do jednego z poznańskich klubów na nocną imprezę, warto zatrzymać się w stolicy Wielkopolski na nieco dłużej. To miasto, które ma wiele do zaoferowania, w tym także szeroką bazę noclegową. Świetną ofertę noclegu można znaleźć między innymi w Moon Hostel, który znajduje się na ul. Dominikańskiej, czyli prawie w samym centrum Poznania. Jest to świetna baza wypadowa na Stary Rynek, gdzie można bardzo dobrze zjeść i pobawić się w poznańskich klubach.


Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 moonhostel.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.