Jak sprawdzić wiarygodność noclegu?

Jak sprawdzić wiarygodność noclegu?

Jak sprawdzić wiarygodność noclegu?

W czasach ciągłej cyfryzacji dość łatwo natknąć się na oszustów w Internecie. Nie inaczej jest w przypadku branży turystycznej. Rezerwując nocleg przez różne strony www, serwisy oraz media społecznościowe należy zachować szczególną uwagę podczas przeglądania ogłoszeń, gdyż bardzo łatwo można paść ofiarą oszustwa.

Wiarygodność obiektu noclegowego — czy można ją zweryfikować?

Odpowiedź brzmi – tak! Nawet jeśli nie mamy stuprocentowej pewności, że wybrany przez nas hotel, pensjonat tudzież apartament jest wiarygodny i zgodny z opisem zawsze istnieje możliwość minimalizacji ryzyka wystąpienia oszustwa. Jak to zrobić?

Głównym "kompendium wiedzy" w tym przypadku są wszelkie opinie innych turystów na różnych platformach takich jak Google Maps. Weryfikując informacje na temat danego miejsca w mapach Google, możemy przykładowo porównać zdjęcia obiektu zamieszczone przez użytkowników z udostępnionymi przez właściciela obiektu na swojej stronie internetowej.

Platformy rezerwacyjne również posiadają sekcję opinii na temat danego obiektu, które w każdej chwili są do naszej dyspozycji. Jakby tego było mało, istnieją fora podróżnicze oraz blogi, na których amatorzy podróżowania dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat różnych noclegów. 

Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu wiarygodności miejsca noclegowego?

Oto lista kluczowych czynników, które warto sprawdzić podczas planowania wymarzonego urlopu:

 • Lokalizacja i opinie klientów.
  Weryfikacja adresu miejsca noclegowego oraz zaznajomienie się z opiniami na jego temat to podstawa do tego, żeby nie dać się oszukać.

 • Warunki rezerwacji i polityka anulacji.
  Przed dokonaniem rezerwacji warto przeanalizować te dokumenty, a wszelkie nieprawidłowości powinny wzbudzić nasze podejrzenia.

 • Stan i jakość obiektu oraz oferowanych usług.
  W celu uniknięcia potencjalnego oszustwa warto zachować czujność i spróbować wychwycić jakiekolwiek nieścisłości związane z odzwierciedleniem stanu rzeczywistego.

Czy zaliczka wpłacona na rezerwację noclegu może uchronić przed oszustwem?

Niestety wpłata zaliczki nie zawsze będzie gwarancją chroniącą przed oszustwem. Oczywiście korzystanie z bezpiecznych kanałów płatności, które pozostawią po sobie jakikolwiek ślad, może zminimalizować ryzyko. Natomiast nie daje to stuprocentowej pewności, że wybrany obiekt działa legalnie.

Praktyczne wskazówki

Oto lista najpopularniejszych wskazówek i porad, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i zarezerwować nocleg zgodny z naszymi oczekiwaniami:

 1. Dokładnie czytaj opinie i recenzje Klientów – staraj się weryfikować obiekty pod kątem rzetelności i zgodności opinii z przedstawioną ofertą.

 2. Postaraj się zweryfikować imię i nazwisko właściciela obiektu oraz numer telefonu komórkowego — w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się bezpośrednio z nim. Jeśli zechce pozostać jak najbardziej anonimowy, może to być znak ostrzegawczy.

 3. Korzystaj z oficjalnych stron rezerwacyjnych i sprawdzonych platform do bookowania noclegów – system ocen oraz recenzji może być pomocny w znalezieniu interesującej nas oferty. Dodatkowo korzystanie z oficjalnych i sprawdzonych źródeł jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed oszustami.

 

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 moonhostel.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.