Jak znaleźć tani nocleg i nie dać się oszukać?

Jak znaleźć tani nocleg i nie dać się oszukać?

Jak znaleźć tani nocleg i nie dać się oszukać?

Czy są z nami miłośnicy podróżowania? Na pewno nieraz szukaliście najtańszych opcji noclegowych, korzystając z różnych porównywarek. Niestety dość często stosunek jakości do ceny pozostawia wiele do życzenia. 

Jak szukać tanich noclegów? Czy booking to jedyne miejsce?

Zanim zaczniecie wyszukiwać i rezerwować tanie miejsca noclegowe, należałoby skorzystać z porównywarek cen mających bogatą bazę hoteli w Polsce i za granicą. Są to m.in.:

  • Trivago, 

  • Tripadvisor, 

  • Hotelscombined. 

Jeśli już sprawdzicie i porównacie ze sobą ceny noclegów, to warto odwiedzić serwisy rezerwacyjne. Wyszukiwarki noclegów typu Booking są w stanie ułatwić rezerwację taniego zakwaterowania. Wśród najpopularniejszych wyróżniamy:

  • wyżej wspomniany Booking.com (z programem Genius – promocją, dzięki której możecie otrzymać zniżkę na rezerwację noclegu oraz bezpłatne udogodnienia takie jak wyżywienie, czy chociażby podwyższenie kategorii pokoju), 

  • Agoda.com, 

  • Airbnb. 

Dodatkowo jeśli szukacie noclegów na terenie Polski – to warto sprawdzić ofertę Moon Hostel. Na oficjalnej stronie możecie znaleźć wiele przydatnych informacji na temat noclegów i taniego podróżowania oraz przede wszystkim zarezerwować pokój w niskiej cenie. 

Recenzje innych podróżników na temat obiektów i zachowanych standardów

Podczas wyszukiwania noclegów warto też sprawdzić, jakie dany obiekt posiada opinie na różnych portalach. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na pokój w hotelu lub pensjonacie, czy też na wynajem całego apartamentu – opinie (szczególnie te zawierające konstruktywną krytykę) mogą być bardzo przydatne podczas planowania tanich wakacji. 

Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji, by nie dać się oszukać? 

Proces rezerwacji wymaga zwrócenia uwagi na kilka elementów, szczególnie w przypadkach gdzie dany nocleg jest objęty sporym rabatem lub po prostu wydaje się być bardzo atrakcyjny cenowo. 

Przed dokonaniem rezerwacji postarajcie się zweryfikować zdjęcia i opisy na danej stronie. W tym celu warto (w miarę możliwości) sprawdzić różne oferty na różnych portalach i porównać je ze sobą oraz wspomóc się opiniami innych użytkowników. 

Oprócz tego należy sprawdzić, czy na stronie są dostępne bezpieczne metody płatności oraz, czy ostateczna cena zawiera już wszystkie dodatkowe opłaty i prowizje. 

Będąc w temacie dodatkowych opłat – zwróćcie uwagę na to czy istnieje możliwość anulowania rezerwacji, a jeśli tak to na jakich warunkach, gdyż często w przypadku tanich noclegów rezerwacja wymaga pełnego obciążenia karty płatniczej bez możliwości zwrotu środków. 

Czy znaleźć tani nocleg jest trudno?

Wyszukanie taniego noclegu nie należy do najprostszych czynności, szczególnie w przypadku wakacji last minute. Jeśli zdecydujecie się wybrać tani nocleg, starajcie się podejść do tematu z rozwagą. Wystarczy korzystać z zaufanych portali oraz zwracać uwagę na możliwość potencjalnego oszustwa lub ukrytych kosztów i na pewno każdemu uda się znaleźć coś dla siebie. 


Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 moonhostel.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.