Przystań jachtowa Marina Gdańsk — spacer wzdłuż Motławy

Przystań jachtowa Marina Gdańsk — spacer wzdłuż Motławy

Przystań jachtowa Marina Gdańsk — spacer wzdłuż Motławy

Jeśli szukasz w centrum Gdańska miejsca, które pozwoli Ci oderwać się od zgiełku miasta i zrelaksować się wśród pięknych krajobrazów, spacer wzdłuż Motławy przy przystani jachtowej jest doskonałym wyborem.

Motława była głównym szlakiem handlowym w średniowiecznym Gdańsku umożliwiającym transport towarów takich jak zboże, drewno, sól i bursztyn. Dzięki swojemu położeniu miasto stało się jednym z największych ośrodków handlowych w Europie Środkowej.

Obecnie Motława jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Pomorzu przyciągającym turystów z całego świata. Odgrywa również ważną rolę w życiu kulturalnym Gdańska, ponieważ odbywa się tu wiele słynnych imprez, takich jak Jarmark św. Dominika czy Festiwal Tańca Współczesnego oraz cykliczne wydarzenia sportowe, jak regaty Baltic Sail.

Spacer po przystani jachtowej Marina Gdańsk

Przystań jachtowa Marina Gdańsk położona jest w samym centrum miasta, wzdłuż Nabrzeża Szafarnia przy Nowej Motławie. To miejsce pełne życia i jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez gości przybywających do Trójmiasta.

Marina Gdańsk odgrywa ważną rolę w historii, kulturze i gospodarce miasta. Dodatkowo nabrzeża przystani wyposażone są w liczne przyłącza energii i wody, funkcjonalne pomieszczenia sanitarne oraz nowoczesne zaplecze bosmanatu, co dodatkowo podnosi prestiż i atrakcyjność tego miejsca.

Spacer wzdłuż Motławy

Przystań ma łączną długość 290 m, a spacer tą trasą umożliwia podziwianie wyjątkowej architektury i historii Gdańska. Rejon Motławy charakteryzuje się wąskimi uliczkami, klimatycznymi kamienicami oraz pięknymi widokami na rzekę i port.

Można tu zobaczyć wiele zabytkowych statków cumujących w marinie oraz odwiedzić liczne sklepy i restauracje oferujące wyśmienite jedzenie i pamiątki.

Co można zobaczyć, spacerując wzdłuż Motławy?

Spacer wzdłuż Motławy zaprowadzi nas do licznych obiektów kulturowych — m.in. do muzeum Narodowego w Gdańsku, w którym znajdziemy dzieła sztuki związane z historią i kulturą Gdańska i regionu pomorskiego oraz muzeum II Wojny Światowej.

Marina Gdańsk usytuowana jest też na wprost słynnego Żurawia gdańskiego — największego dźwigu portowego średniowiecznej Europy, który używany był do załadunku i rozładunku towarów. Obecnie jest on jednym z nielicznych zachowanych drewnianych dźwigów portowych na świecie.

Nocleg w okolicy Marina Gdańsk

Jeśli potrzebujesz zatrzymać się w Gdańsku i szukasz komfortowego, a przy tym atrakcyjnego cenowo rozwiązania, zapraszamy do Moon Hostel. Posiadamy dwa obiekty położone nad Motławą: jeden przy ulicy Długie Ogrody oraz drugi nowo wybudowany przy ulicy Chlebnickiej.

Oferujemy w nich wygodne i przestronne pokoje różnej wielkości z bezpłatnym Internetem i możliwością posiadania prywatnej łazienki. Nasi Goście mają dostęp do w pełni wyposażonej kuchni, pralni oraz przechowalni bagażu, a także do przestronnego wspólnego salonu, w którym można korzystać m.in. z TV, Playstation i stołu do billboardu.

Dla pełnego komfortu i bezpieczeństwa naszych Gości zapewniamy również całodobową recepcję, monitoring oraz parking.

Oba obiekty Moon Hostel czynne są nieprzerwanie przez cały rok, co umożliwia naszym Gościom uczestnictwo w dowolnych eventach w Gdańsku — tu nigdy nie jest nudno!

Zapraszamy!

 

 

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 moonhostel.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.