Różnice między hostelem a hotelem

Różnice między hostelem a hotelem

Różnice między hostelem a hotelem

Planujesz podróż i szukasz odpowiedniego zakwaterowania? Zastanawiasz się, jaka jest różnica między hotelem a hostelem i czego możesz oczekiwać od każdego tych miejsc? W dzisiejszym artykule wyjaśnimy podstawowe różnice i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich!

Czym charakteryzuje się hostel?

Hostel oferuje zakwaterowanie osobom, które chcą podróżować w ekonomiczny i ciekawy sposób. W zależności od tego, czy wybieramy się w podróż w pojedynkę, czy w grupie, w hostelu możemy wybrać pokoje jedno- lub wieloosobowe. W przypadku pokoi wieloosobowych ich wyposażeniem często są piętrowe łóżka.

Hostel to rodzaj obiektu turystycznego, w których większość pokoi nie posiada prywatnej łazienki i kuchni. Pomieszczenia te są zwykle wspólne, co sprawia, że goście nie są dla siebie zupełnie anonimowi i mają okazję się poznać. Hostele często oddają do dyspozycji gości także wspólne pokoje dzienne, co dodatkowo sprzyja integracji.

Kolejną cechą hosteli jest ich zespolenie z danym miastem - ich lokalizacja to zwykle ścisłe centrum, bardzo blisko licznych atrakcji turystycznych, a same obiekty, w których się znajdują, mają bardziej kameralny układ i wystrój.

Hostele są także zdecydowanie tańsze, ponieważ nie muszą spełniać tylu wymogów prawnych, co hotele.

Czym się różni hotel od hostelu?

Hotele z kolei oferują przede wszystkim większą prywatność i anonimowość. Nie posiadają one pokoi dla dużych i obcych sobie nawzajem grup osób, a każdy pokój ma swoją prywatną łazienkę.

W większości pokoi hotelowych znajduje się też minibar, a dla bardziej wymagających dostępna jest także opcja z własnym aneksem kuchennym. Hotel jest nastawiony na serwowanie gościom własnych dań, dlatego na jego terenie znajduje się restauracja. Często śniadania wliczone są w cenę pobytu.

Hotel umożliwia też gościom wybranie standardu pokoi ściśle odpowiadającego im potrzebom - liczba gwiazdek mówi o stopniu standardu. Oferuje również różne opcje: biznesową, dla rodzin z dziećmi, dla par czy dla osób samotnych. Większość hoteli ma w swojej ofercie także sale konferencyjne lub szkoleniowe oraz możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej.

Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że cena pobytu w hotelu jest wyższa niż w hostelu.

Co lepsze hotel czy hostel?

Wszystko zależy od tego, jaki jest cel i budżet naszej podróży, preferencje dotyczące prywatności oraz czy potrzebujemy dodatkowych usług.

Jeśli kierujemy się najwyższą wygodą, a przy tym pragniemy spokoju i anonimowości, najlepiej zatrzymać się w hotelu.

Jeśli jednak nie mamy jasno sprecyzowanych wymagań odnośnie zakwaterowania i zależy nam po prostu na komfortowym miejscu noclegowym, dysponujemy mniejszą kwotą pieniędzy, a do tego jesteśmy otwarci na poznanie nowych osób, pobyt w hostelu może okazać się korzystniejszy.

Zapraszamy do Moon Hostel and Apartments, gdzie czekają na Was zarówno pokoje hostelowe o różnym standardzie - także z prywatnymi łazienkami i kuchniami - jak i nasze apartamenty premium z autorskim wystrojem.

 

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 moonhostel.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.